Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
  • Slider 6
  • Slider 9
  • Slider 10
  • Slider 11
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Lipiec - Sierpień 2022

toc-lip-sie-2022.jpg
toc-lip-sie-2022.jpg

To może pierwsze bardziej normalne wakacje po okresie pandemicznym. Po miesiącach niepewności, kłamstw i dezinformacji, będących często przyczyną wielu zranień i niepotrzebnej śmierci, widzimy, jak krucha jest codzienność i niepewna przyszłość.

Droga z Niepokalaną

Piotr M. Lenart   4(90)2022, s. 3

To może pierwsze bardziej normalne wakacje po okresie pandemicznym. Po miesiącach niepewności, kłamstw i dezinformacji, będących często przyczyną wielu zranień i niepotrzebnej śmierci, widzimy, jak krucha jest codzienność i niepewna przyszłość.


Na głębi oceanu miłości

Piotr M. Lenart   4(90)2022, s. 4

Św. Brat Albert, Dobry jak chleb. Św. Teresa od Dzieciątka Jezus, Żyję miłością.


Życie to nie problem

Papież Franciszek   4(90)2022, s. 6

Skąd się to wszystko bierze? Przemoc i odrzucenie życia - z czego zasadniczo się biorą? Ze strachu. Przyjęcie drugiego jest bowiem wyzwaniem dla indywidualizmu.


Matka Nadziei

Teresa M. Michałek   4(90)2022, s. 8

Pontmain - niepozorna mała francuska wioska, licząca pod koniec XIX w. zaledwie kilkanaście domostw i niespełna 500 mieszkańców, stała się celem pielgrzymek do miejscowego sanktuarium, znanego na całym świecie z ukazania się Matki Bożej czwórce dzieci w 1871 r.


Przez śmierć do życia

Piotr M. Lenart   4(90)2022, s. 12

16 października św. Maksymilian Kolbe wraz z sześcioma współbraćmi założył Rycerstwo Niepokalanej (MI), po cichu, bez rozgłosu, wieczorem. Zobaczmy, co wniosło w życie kilku rycerskich dusz, które w MI zrealizowały drogę swego powołania.


Ład Serca

Rycerka Niepokalanej   4(90)2022, s. 16

Co dziś uderza nas najbardziej w źle pojętej wolności słowa - szczególnie w Internecie, gdzie każdy może zniszczyć złym słowem, a nawet zabić kogoś "Bogu ducha winnego"; gdzie bezkarni hejterzy - w swych obraźliwych wpisach na forach internetowych sieją strach i zgorszenie...


Pełnia łask

Rycerka Niepokalanej   4(90)2022, s. 18

Człowiek, jako istota grzeszna ze swej natury, wystawiany jest na liczne pokusy, które finalnie mogą prowadzić do utracenia komunii z Jezusem. Tak i ja nieraz ulegam podszeptom złego i grzeszę. Jednakże zawsze mam w pamięci słowa Jezusa: "Nie potrzebują lekarza zdrowi...".


Życie w czystości - życie w radości

Adrianna i Radosław   4(90)2022, s. 19

Jesteśmy małżeństwem od pięciu miesięcy. Dziękujemy Bogu, że pomagał nam w przygotowaniu do niego, w walce z grzechami i zrozumieniu, jaką wartość ma czystość...


Walka na śmierć i życie

Paweł Zdziarski   4(90)2022, s. 22

W czasach, gdy wiele krajów na świecie zwiększa prawny dostęp do aborcji na życzenie, w USA trend jest zupełnie inny. Wiele wskazuje na to, że Stany Zjednoczone znacznie zwiększą ochronę życia nienarodzonych, pomimo skrajnie lewicowych polityków u władzy i ogromnych wpływów aborcyjnego lobby. Jak to możliwe?


Okres zwykły czy niezwykły w życiu katolika?

Jakub Barczak   4(90)2022, s. 24

Rok liturgiczny służy wspominaniu i poznawaniu zbawczego misterium Jezusa Chrystusa. W trakcie roku opowiadana jest cała historia zbawienia. Opisy poszczególnych jej wydarzeń znajdujemy na kartach Pisma Świętego...


Cnota miłości

Jerzy Szyran   4(90)2022, s. 28

Czym jest miłość? Św. Augustyn miłość określa jako vis unitiva et concretiva, czyli jako "siłę jednoczącą, wyrażaną konkretnymi czynami".


Intencja MI na lipiec i sierpień 2022

Piotr M. Lenart   4(90)2022, s. 32

Lipiec: Abyśmy nie umierali dla siebie, lecz oddawali swe życie za bliźnich, tak jak uczynił to św. Maksymilian Maria Kolbe, dając tym przykład rycerskiej wiary i miłości. Sierpień: Abyśmy nieustannie służąc Niepokalanej, naszemu Ideałowi - każdym swym czynem, myślą i słowem - zachęcali wszystkich do wstąpienia w szeregi Jej Rycerstwa.


Ry(cerskie)my

Adrian Szary   4(90)2022, s. 35

W wakacyjnej rubryce "Ry(cerskie)my" wiersz Joanny Wiśniewskiej.