Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
RYCERZ MŁODYCH
RYCERZ MŁODYCH
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Styczeń - Luty 2021

toc-sty-lut-2021.jpg
toc-sty-lut-2021.jpg

"...chodzi o uważne i świadome uczestniczenie w Eucharystii, by odpowiednio przygotować się na przyjęcie Komunii Świętej".

Idź do kościoła

Piotr M. Lenart   1(81)2021, s. 3

Chodzisz do kościoła? - czasem zapyta ksiądz na spowiedzi, a czasem ktoś inny. Jednak odpowiedź na to pytanie nie może być prosta. Musi zawierać dopowiedzenie: dlaczego...


Z chwały do chwały

Cyryl Jerozolimski   1(81)2021, s. 4

Pan nasz Jezus Chrystus tej nocy, której był wydany, wziął chleb i dzięki uczyniwszy połamał go i dał swoim uczniom, mówiąc...


...I wam, bracia i siostry...

Papież Franciszek   1(81)2021, s. 6

Mierzenie się z kruchością gliny, z której jesteśmy ulepieni, jest doświadczeniem, które nas umacnia: każe nam zdać sobie sprawę z naszej słabości, a jednocześnie otwiera nasze serca, byśmy prosili o Boże miłosierdzie.


Trwanie w wydarzeniu

Ryszard Kilanowicz   1(81)2021, s. 8

On bowiem tej nocy... wziął chleb..., błogosławił, łamał i rozdawał swoim uczniom, mówiąc: "Bierzcie i jedzcie..." Podobnie po wieczerzy wziął kielich..., błogosławił i podał swoim uczniom, mówiąc: "Bierzcie i pijcie... To czyńcie na moją pamiątkę".


Mikołaj z Flüe

Redakcja   1(81)2021, s. 11

Ojciec wielodzietnej rodziny, rolnik, oficer, sędzia, a następnie znany ze swej mądrości pustelnik, przez 19 lat karmił się tylko Eucharystią. Szwajcarzy uważają go za "Ojca Narodu".


Spotkanie

Redakcja   1(81)2021, s. 14

O Eucharystii opowiada Alicja Tylka, lat 11.


Stworzeni do miłości

Agnieszka Krasucka (Beszłej)   1(81)2021, s. 16

Tylko czyste serce może w pełni kochać Boga. Tylko czyste serce może w pełni dokonać wielkiego dzieła miłości, którym jest małżeństwo...


Trwanie w Jego miłości

Asia i Albin   1(81)2021, s. 18

Nasze historie, choć tak bardzo różne, w pewnych sytuacjach wydawały się biec tym samym torem. Oboje długo modliliśmy się, żeby Pan Jezus pomógł nam rozpoznać w tłumie ludzi "drugą połowę", gdy nadejdzie na to odpowiedni czas.


Siła w różnorodności

Marcin Kula   1(81)2021, s. 21

Tak św. Paweł opisuje charakter Kościoła Chrystusowego. Równie dobrze można by je sprowadzić do jednej prostej sentencji e pluribus unum...


Początki świata

Michał Chaberek   1(81)2021, s. 23

Kiedy czytamy pierwsze rozdziały Księgi Rodzaju, możemy zastanawiać się, czy opowiadają one jakąś prawdziwą historię, czy może stanowią jedynie opowiadania podobne do bajek, takich jak ta o Czerwonym Kapturku lub Smoku Wawelskim.


DOM

Kasandra Witkowska   1(81)2021, s. 26

Kiedy dasz małemu dziecku kartkę, kredki i poprosisz, żeby narysowało dom, to najczęściej rysunek ten dużo mówi o tym, jaki jest jego rodzinny dom. Bywa on kolorowy, ma okna, drzwi...


Modlitwa

Adrian Szary   1(81)2021, s. 28

Nowy rok zaczynamy z Eweliną Duchnik.


Intencja Rycerstwa Niepokalanej

Arkadiusz Bąk   1(81)2021, s. 29

Styczeń: Abyśmy, przyjmując przesłanie męczennika z Auschwitz, starali się być światłem w ciemnościach naszego świata, który potrzebuje nadziei. Luty: Aby św Maksymilian, swoją postawą solidarności w przyjmowaniu chorych i umacnianiu przygnębionych, inspirował nas do głoszenia Jezusa - źródła życia i nadziei.


Po co to wszystko?

Maksymilian M. Kolbe   1(81)2021, s. 31

W Jerozolimie w wieczerniku zgromadzili się około Zbawiciela Apostołowie, by pożywać baranka wielkanocnego. Była to ostatnia wieczerza, chwila rozłąki, w której Zbawiciel postanowił obietnicę daną przed pół rokiem wykonać.