Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
RYCERZ MŁODYCH
RYCERZ MŁODYCH
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Stworzeni do miłości

Agnieszka Krasucka (Beszłej)   

rm-081-16.jpg
rm-081-16.jpg

Tylko czyste serce może w pełni kochać Boga. Tylko czyste serce może w pełni dokonać wielkiego dzieła miłości, którym jest małżeństwo. Tylko czyste serce może w pełni służyć drugiemu. Nie pozwólcie, aby zniszczono waszą przyszłość. Nie pozwólcie odebrać sobie bogactwa miłości. Brońcie waszą wierność; wierność waszych przyszłych rodzin, które założycie w miłości Chrystusa - św. Jan Paweł II.

O pięknej miłości marzyłam, odkąd pamiętam, a zaczęłam się modlić o dobrego męża już w gimnazjum. Póki co, na razie jeszcze nie mam męża. Dobry Ojciec ćwiczy mnie w cierpliwości, ale ufam, że On najlepiej mnie zna i wie, co jest dla Jego dziecka najlepsze.

Czy i ty marzysz o pięknej miłości? Jeśli tak, to pewnie się zastanawiasz, czy w dzisiejszych czasach piękna miłość jest jeszcze możliwa?

Nasze serca pragną pięknej miłości, ponieważ pragną Chrystusa, a nasze serca są niespokojne, póki nie spoczną w Panu - mówił św. Augustyn. Dlaczego więc tak bardzo tęsknimy za drugą osobą?

Gdy Pan Bóg stwarzał świat, najpierw stworzył mężczyznę i powiedział: "Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam, uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc" (Rdz 2,18). Wtedy stworzył też niewiastę najpiękniejsze i najbardziej skomplikowane stworzenie. Adam zawołał z zachwytem: "Ta dopiero jest kością z moich kości i ciałem z mego ciała!". Chciałabym to usłyszeć od mojego przyszłego męża. Te słowa też urzeczywistniają się w akcie małżeńskim: "Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem" (Rdz 2,24). Od paru lat zaczęłam odkrywać, jak bardzo mężczyźni i kobiety różnią się od siebie.

MĘSKA SIŁA

Mężczyzna został stworzony przez Boga do ruchu i do działania, dlatego bierność jest czymś najgorszym w życiu mężczyzny. Jego głównym "atrybutem" jest siła. Najbardziej jednak istotna jest siła wewnętrzna, czyli poczucie własnej wartości, wytrwałość, silna wola, odwaga. Jason Evert mówi o tym, że jeśli mężczyzna nie ma tej wewnętrznej siły, to jest chodzącym zaprzeczeniem tego, kim powinien być. [...]

Cały artykuł przeczytasz w papierowym wydaniu RYCERZ MŁODYCH - 1(81)2021 | Stworzeni do miłości, s. 16