Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
RYCERZ MŁODYCH
RYCERZ MŁODYCH
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Modlitwa

Adrian Szary   

rm-081-28.jpg
rm-081-28.jpg

Nowy rok zaczynamy z Eweliną Duchnik.

Modlitwa Eweliny Duchnik to wiersz klasyczny. Rymowany. To osobista modlitwa poetki do Stwórcy. Przejaw tęsknoty za złączeniem z Absolutem. Trochę jak u św. Augustyna: "Niespokojne jest serce nasze dopóki w Tobie nie spocznie, Panie". Szczególnie urzeka puenta. Tęsknota za Bogiem jak za nieznanym fragmentem kosmosu.

Ewelina Duchnik. Radomianka, urodzona w 1986 r., rozważna i romantyczna. Zauroczona twórczością i osobowością Jacka Cygana, a także dorobkiem poetyckim Wisławy Szymborskiej, jak też literaturą realizmu magicznego.

Jej wiersze powstają pod płaszczykiem nocy. Publikuje je na stronie na Facebooku Ewelina Duchnik Wiersze Północne. Przez wiele lat pisała wyłącznie do szuflady. W 2020 r. dojrzała do decyzji o wydaniu debiutanckiego tomiku poezji Efekt Motyla.

Wiersze Eweliny ukazały się także w antologiach Poetariat Dzieciom, Rocznik Satyryczny - Upojeni Satyrą oraz Rykowisko - Rocznik Poetycki. Wkrótce ukaże się jej przekład na język angielski monodramu Pieśń Nocy M. Kapuścińskiej.

Drugi obszar zainteresowań Eweliny to muzyka rockowa. Jest autorką tekstów piosenek na płytę radomskiej grupy rockowej OMEN. Prywatnie mama dwóch córeczek i żona fajnego męża.

MODLITWA

Może to jest dziwne,
że tęsknię za tobą [...].


Czekamy na Wasze teksty. Najciekawsze opublikujemy. I ogłaszamy z nowym rokiem konkurs na wiersz, poświęcony Maksymilianowi Kolbemu. W tym roku mija bowiem 80 lat od jego męczeńskiej śmierci. Najciekawsze wiersze zamieścimy w naszej rubryce Ry(cerskie)my. Czekają też nagrody książkowe. W ciągu całego roku czekamy na Wasze zgłoszenia.

Cały artykuł przeczytasz w papierowym wydaniu RYCERZ MŁODYCH - 1(81)2021 | Modlitwa, s. 28