Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
RYCERZ MŁODYCH
RYCERZ MŁODYCH
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Spotkanie

Redakcja   

rm-081-14.jpg
rm-081-14.jpg

O Eucharystii opowiada Alicja Tylka, lat 11.

Czym jest dla Ciebie Eucharystia?

Alicja Tylka: Według mnie Eucharystia jest życiem wiecznym, tzn. jest tym wiecznym spotkaniem z Panem Bogiem w niebie. To najprościej mówiąc raj na ziemi, dokładnie to, w czym będę uczestniczyła później. Być na Eucharystii, to tak jakby na chwilę dostąpić zbawienia.

Jak przeżywasz Eucharystię?

Alicja: Kiedy przyjadę do kościoła, pierwsze, co robię, to przygotowuję się do Mszy świętej poprzez modlitwę: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz inne modlitwy. Następnie czekam w ciszy, aż rozpocznie się Eucharystia. Uważam, że cisza jest niezwykle istotna w trakcie trwania Eucharystii, ale i nie tylko. Rozmowami zagłuszamy to, co mówi ksiądz. A to właśnie przez słowa księdza Jezus pragnie mówić do naszego serca.

Przez to, że ludzie rozmawiają podczas Mszy świętej, zamykają się na to, co Pan Jezus pragnie do nich powiedzieć. Podczas Eucharystii należy zatem zostawić rozmowy z drugim człowiekiem, a skupić się na rozmowie z Panem Jezusem. Jemu oddaję całe swoje życie, wszystkie sprawy, które noszę w sercu, ale także intencje. Mogę powiedzieć Jezusowi np. o jakiejś osobie chorej i ofiarować Jemu modlitwę.

Uważam, że niekiedy ludzie bardziej skupieni są w kościele na samych sobie niż na prawdziwie obecnym Jezusie. [...]

Cały artykuł przeczytasz w papierowym wydaniu RYCERZ MŁODYCH - 1(81)2021 | Spotkanie, s. 14