Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
RYCERZ MŁODYCH
RYCERZ MŁODYCH
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Idź do kościoła

Piotr M. Lenart   

rm-081-03.jpg
rm-081-03.jpg

Chodzisz do kościoła? - czasem zapyta ksiądz na spowiedzi, a czasem ktoś inny. Jednak odpowiedź na to pytanie nie może być prosta. Musi zawierać dopowiedzenie: dlaczego chodzisz lub nie chodzisz do kościoła? Nie chodzi bowiem o samo fizyczne przyjście do budynku lub nieraz przed budynek świątyni, ale o wzięcie udziału we Mszy świętej, a jeszcze dokładniej o uczestniczenie w Eucharystii, aktywne, uważne i świadome przeżywanie tego, co widzę i słyszę, będąc blisko ołtarza, aby odpowiednio przygotować ciało i duszę na przyjęcie zbawczego Pokarmu w Komunii świętej.

W ostatnim czasie to dosłowne przyjście na Eucharystię wcale nie było takie proste, łatwe i pozbawione lęku. Nieraz wymagało wiary, świadomości tego, co się robi, jak też ufności, że to Bóg jest Panem życia i śmierci. Czy rzeczywiście "my nie możemy żyć bez Eucharystii", jak chrześcijanie pierwszych wieków, którzy za uczestniczenie w eucharystycznym zgromadzeniu byli skazywani na śmierć?

Mam nadzieję, że kolejny rok z "Rycerzem Młodych", w którym znajdziemy tematy i świadectwa, związane z rozumieniem i przeżywaniem celebracji eucharystycznej, pomoże odkryć na nowo dar Eucharystii i wzbudzi mocne pragnienie jej przyjmowania, uczestniczenia w niej mimo wszystko, z odwagą i pełnym wdzięczności świadectwem, dawanym szczególnie tym, którzy ze zdziwieniem będą spoglądać na nas, jak promienie łaski rozświetlają naszą duszę, przepełnioną obecnością Żywego Pana, Chleba Życia.