Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
  • Slider 6
  • Slider 9
  • Slider 10
  • Slider 11
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Styczeń - Luty 2022

toc-sty-lut-2022.jpg
toc-sty-lut-2022.jpg

Nowy ład i nowy porządek ma tylko wtedy sens, gdy jest całkowicie zanurzony w Bożym prawie oraz opiera się na Bożym porządku miłości i łaski.

Nowy porządek

Piotr M. Lenart   1(87)2022, s. 2

"Rycerz" kształtował i wychowywał pokolenia naszych przodków. W szczególny sposób przygotował ich serca i dusze na trudne czasu okupacji niemieckiej i sowieckiej. W tym jubileuszowym dla "Rycerza" roku pójdziemy jego śladem.


Każda Eucharystia zbawia

Ojciec Pio   1(87)2022, s. 4

Uczestnicząc we Mszy świętej, nieustannie koncentruj swoje jestestwo na wielkości tej tajemnicy, która spełnia się przed twoimi oczyma: odkupienie twojej duszy i pojednanie z Bogiem...


"Ojcze..." - mów z ufnością dziecka

Papież Franciszek   1(87)2022, s. 6

Słowo Abbà jest czymś o wiele bardziej intymnym i bardziej poruszającym niż nazywanie Boga jedynie "Ojcem". To dlatego ktoś zaproponował, aby przetłumaczyć to aramejskie oryginalne słowo Abbà na "tatusiu" lub "tatko"...


Matka Boża ze świecą

Teresa M. Michałek   1(87)2022, s. 8

Jaskinia-sanktuarium Chinguaro w XIV w. była pałacem króla ludu Guanczów, Acaimo. Jest z nią związana ciekawa historia figury Matki Bożej trzymającej w jednej ręce Dzieciątko Jezus, a w drugiej świecę.


Złota to dusza

Teresa M. Michałek   1(87)2022, s. 11

Ceniony przez św. Maksymiliana, który nazywał go "złotą duszą", wybrany do tworzenia japońskiego Niepokalanowa. Nazywany przez niepokalanowian "optymistą" i "bratem uśmiechem" - br. Celestyn Mieczysław Moszyński.


Sto lat, "Rycerzu"!

Piotr M. Lenart   1(87)2022, s. 14

Święty potrzebował sposobu na utrzymanie łączności z tak licznymi członkami MI. Środki, którymi się do tej pory posługiwał - odczyty i konferencje organizowane dla członków MI w Sali Włoskiej przy klasztorze franciszkanów w Krakowie - już nie wystarczały.


Palto biskupa Kozala

Redakcja   1(87)2022, s. 18

Drogi świętych czasem się krzyżują. Niekiedy jest to krótka chwila. Tak było i w przypadku dwóch świętych męczenników: Biskupa Michała Kozala i Ojca Maksymiliana Kolbego. Spotkali się na kilka godzin w seminarium w Gnieźnie.


Intencja Rycerstwa Niepokalanej

Redakcja   1(87)2022, s. 20

STYCZEŃ 2022: Abyśmy w 100-lecie powstania "Rycerza Niepokalanej" pamiętali o cennym dziedzictwie św. Maksymiliana, poddając je refleksji i propagując na całym świecie. LUTY 2022: Abyśmy w tych niepewnych czasach składali naszą ufność w Niepokalanej, jak przystało na Jej rycerzy.


Cnota wiary

Jerzy Szyran   1(87)2022, s. 22

Czym jest wara? Jedna z definicji określa wiarę jako coś pomiędzy opinią a wiedzą.


Potrzebujemy katolickich mediów

Paweł Zdziarski   1(87)2022, s. 25

24 stycznia Kościół wspomina św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy i mediów katolickich. Na ten dzień papież wygłasza orędzie na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Przypatrzmy się, jaką rolę pełną media w codziennym życiu.


Boli mnie

Ilona Kwaśny   1(87)2022, s. 28

Bóg chciał mnie zahartować cierpieniem, a ja je ciągle odrzucałem.


Posłani, aby świadczyć

Jakub Barczak   1(87)2022, s. 30

W tym roku pochylamy się nad Eucharystią jako tajemnicą posłania do świata, w którym mamy dawać świadectwo życia chrześcijańskiego.