Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Styczeń - Luty 2019

toc-sty-lut-2019.jpg
toc-sty-lut-2019.jpg

W roku 2019 "Rycerz Młodych" chce być takim "duchowym poligonem", dzięki któremu przygotujemy się do pracy nad zbawieniem dusz w naszej Ojczyźnie, w Europie i na całym świecie. Zapraszam do lektury i współpracy.

Duchowy poligon

Piotr M. Lenart   1(69)2019, s. 3

W styczniu w Panamie młodzież z całego świata spotkała się z Ojcem Świętym. To spotkanie na chwilę przywróciło nam nadzieję, że Kościół jest wciąż młody.


Czas, ciało i lęk

Klemens I Rzymski   1(69)2019, s. 4

Czy będziesz potrafił, stając do walki, walczyć przepisowo, by, dokonawszy wyboru w mocy Ducha Świętego, otrzymać koronę światła, by w chwale wkroczyć do niebieskiego Jeruzalem?


Ojciec Święty do młodych

Redakcja   1(69)2019, s. 7

Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa! Jej słowa, to odważne i wielkoduszne: "tak". To pozytywna odpowiedź kogoś, kto rozumie, na czym polega tajemnica powołania.


Do kleryka Paolo Morattiego

Redakcja   1(69)2019, s. 8

Piszesz mi, iż nie wiesz, dlaczego dobry Jezus i nasza kochana Mamusia zostawili Cię jeszcze na tej nędznej ziemi.


Intencje MI na styczeń i luty 2019

Małgorzata Rochowiak   1(69)2019, s. 10

Styczeń. Aby Kościół niósł zawsze i wszędzie orędzie pokoju i chrześcijańskiej nadziei. Luty. Aby Kościół przez modlitwę nieustannie wspierał misyjną działalność swoich członków.


Autostrada do nieba

Redakcja   1(69)2019, s. 11

...nastolatek naszych czasów, jak wielu innych zafascynowany światem komputerów, ale dla którego - w odróżnieniu od jego rówieśników - nie Internet, a Eucharystia stanowiła centrum życia i była dla niego "autostradą do nieba".


Między mistrzem a cesarzem

Marcin Kula   1(69)2019, s. 16

Współcześnie często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że treść nieomal każdego utworu literackiego może być dla chrześcijan drogocennym drogowskazem lub pilnie potrzebnym znakiem ostrzegawczym, który skłania do głębszej refleksji...


Cała Twoja, Maryjo!

Agnieszka Krasucka (Beszłej)   1(69)2019, s. 18

Pan Bóg miał pomysł, by wysłać moją rodzinę do Meksyku. Głównym owocem tego pomysłu było poznanie Maryi z Guadalupe, doświadczenie cudu i podjęcie ewangelizacji w Polsce przez wspólnotę nazwaną Jej imieniem.


Wiara czy rozum?

Jan P. Strumiłowski   1(69)2019, s. 22

Czy nauka sprzeciwia się religii? Wśród współczesnych ludzi utrzymuje się przekonanie, że wiele odkryć naukowych przeczy dogmatom wiary.


To odmieniło moje życie

Salezja Wojdyła   1(69)2019, s. 24

Jakiś czas temu uczestniczyłam w pielgrzymce do Bośni i Hercegowiny, na terenie której znajduje się Medjugorie. Kiedy patrzę na to wydarzenie z perspektywy kilkunastu miesięcy, mogę powiedzieć, że pobyt w tym bałkańskim miasteczku odmienił moje życie.


Co zrobiłeś ze swoim chrztem?

Piotr Kapusta   1(69)2019, s. 26

Tytułowe pytanie postawił św. Jan Paweł II podczas wizyty we Francji w 1985 r. Francja jako jedno z pierwszych państw europejskich przyjęła chrzest, ale dziś jest terenem misyjnym, a kościoły są zamykane.


Na drogę Nowego Roku

Adrian Szary   1(69)2019, s. 28

Nowy rok, nowy wiersz. Tym razem nadesłany przez Magdalenę Kapuścińską - poetkę i wydawcę. Niechaj wiersz Pielgrzym będzie dla nas przesłaniem na ten rozpoczynający się rok.