Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Intencje MI na styczeń i luty 2019

Małgorzata Rochowiak   

default-thumb.jpg
default-thumb.jpg

Styczeń. Aby Kościół niósł zawsze i wszędzie orędzie pokoju i chrześcijańskiej nadziei.

Bo tam żądali od nas pieśni ci, którzy nas uprowadzili, pieśni radości ci, którzy nas uciskali: "Zaśpiewajcie nam jakąś z pieśni syjońskich!" (Ps 137,3).

Być może przeżywasz teraz ciężkie chwile zawieszony między zaufaniem Bogu a całkowitą rezygnacją. Czyżby niezrozumienie, w którym tkwisz, nie miało końca? Wszelkie techniki motywacyjne nie sprawdziły się i jeszcze dodatkowo całe twoje otoczenie domaga się, abyś tryskał życiem, bo "przecież jesteś chrześcijaninem". Czujesz, że nie jesteś w stanie już nic z siebie wycisnąć...?

To bardzo dobrze.

W takim momencie stań przed Bogiem w prawdzie i oddaj Mu swoje bezsilne, puste ręce, przyznaj, że tylko w Nim są wszystkie twoje źródła (Ps 87,7), a dobry Bóg wejrzy na twą nędzę, gdyż On w owym niedostatku chce nieść swój pokój i nadzieję tam, gdzie nawet nie przypuszczasz.


Luty. Aby Kościół przez modlitwę nieustannie wspierał misyjną działalność swoich członków.

Walcząc rękoma, sercem zaś modląc się do Boga, położyli trupem nie mniej niż trzydzieści pięć tysięcy żołnierzy. Cieszyli się przy tym bardzo z widocznej Bożej pomocy (2 Mch 15,27).

Tak jak w organizmie człowieka wszystkie kończyny nie są w stanie prawidłowo funkcjonować bez stałych dostaw świeżej krwi, tak samo Kościół-Ciało, w swojej działalności misyjnej bez Bożej łaski skazany jest na zdrętwienie jego członków, a w konsekwencji na ich obumarcie. Jednak co zapewnia bezustanną pracę układu krążenia w owym Ciele?

Serce - narząd ssąco-tłoczący, dzięki któremu cały krwiobieg działa bez zarzutu.

Serce - pompa, która wprowadza łaskę w system naczyń krwionośnych Kościoła odpowiedzialnych za jej transport w miejsce przeznaczenia.

Serce - miejsce, które nie może spełniać swoich funkcji, póki Bóg go całym sobą nie wypełni.

I to właśnie w Nim wszystko się zaczyna.

Prośmy Najlepszego Ojca, aby to On był zawsze początkiem naszych działań, bo jeśli zapomnimy o tej zależności, zarzucimy modlitwę i głębokie oddanie, wszystkie nasze wysiłki zakończą się fiaskiem.

Cały artykuł przeczytasz w papierowym wydaniu RYCERZ MŁODYCH - 1(69)2019 Intencje Rycerstwa Niepokalanej na styczeń i luty, s. 10