Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
  • Slider 6
  • Slider 9
  • Slider 10
  • Slider 11
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Listopad - Grudzień 2018

toc-lis-gru-2018.jpg
toc-lis-gru-2018.jpg

Adwent - to droga oczekiwania, ale pełna przygotowań i osobistego wysiłku, by serce, umysł i duch otwarły się na niesamowitą łaskę Bożej obecności wśród nas. To czas, aby dobrze przeżyć rekolekcje, oczyścić sumienie w sakramencie pojednania i z tak odnowionym "człowiekiem wewnętrznym" - na wzór Serca Maryi Niepokalanej - prawdziwie po chrześcijańsku ustroić dom i otoczenie w świąteczny blask Bożonarodzeniowych ozdób, a przy wigilijnym stole autentycznie i szczerze połamać się opłatkiem i życzyć najbliższym błogosławionych Świąt.

Pomódl się za mnie

Piotr M. Lenart   6(68)2018, s. 3

Któż z nas nie wypowiadał czasem tej prośby: "Pomódl się za mnie"... Jako kapłan i zakonnik - i to z Niepokalanowa - ciągle jestem o to proszony.


Gdyby znalazło się tam dziesięciu?

Piotr M. Lenart   6(68)2018, s. 4

Abraham to jeden z pierwszych w dziejach zbawienia wstawienników - i to z inicjatywy samego Boga. Może dziwić, dlaczego Bóg tak pokierował Abrahamem, by ten prosił o miłosierdzie dla Sodomy i Gomory. Na to zdziwienie odpowiedzią może być tylko jedno: Bóg tak chciał.


Lux in tenebris lucet

Marcin Kula   6(68)2018, s. 8

Zapewne nie ma na świecie osoby, która nie znałaby tych fascynujących słów św. Jana rozpoczynających Ewangelię. Jednak równocześnie, prawdopodobnie każdy z nas rozumie je trochę inaczej. Co bowiem kryje się pod pojęciem "światłości, która w ciemności świeci"?


18 lat cierpienia

Teresa M. Michałek   6(68)2018, s. 12

Była cierpiącą rycerką Niepokalanej. Swój codzienny krzyż boleści przyjmowała z radością. Miała świadomość, że sam Chrystus zaprasza ją do udziału w Jego zbawczej męce. Cierpienie było dla niej sposobem walki o dusze grzeszników.


Powierzyć się Maryi

Ilona Kwaśny   6(68)2018, s. 15

Spotkałam się z rozterkami, czy czasem Jezus nie czuje się pominięty, gdy modlimy się do Maryi, albo czy Maryja nie "obraża się", gdy modlimy się do Jezusa. Do kogo lepiej więc się modlić? A może na zmianę, żeby było "po równo"?


Przez łaskę odzyskana

Karolina Ples   6(68)2018, s. 18

Czasem naszą pobożnością maryjną rządzi przekonanie, iż Maryja, tak licznie obsypana tytułami i przywilejami, niewiele ma wspólnego z grzeszną ludzkością.


Ważne słowa

Adrian Szary   6(68)2018, s. 20

Ten rok kończymy wierszem nadesłanym do naszej redakcji przez Monikę Magdę Krajewską, autorkę portalu Poezja na każdy dzień.


Szyfrant "Makary"

Wiktoria Lis   6(68)2018, s. 22

Chcę opowiedzieć o osobie, której m.in. zawdzięczamy to, że żyjemy w wolnym kraju - to Kazimierz Iranek-Osmecki ps. "Makary". Mało znana osoba, o której warto pamiętać.


Młodzi, wiara i rozeznanie powołania

Redakcja   6(68)2018, s. 24

"Kościół i świat pilnie potrzebują waszego entuzjazmu. Jesteście chwilą obecną, bądźcie najjaśniejszą przyszłością".


Intencje MI na listopad i grudzień 2018

Aneta Gierbuszewska   6(68)2018, s. 29

Listopad: Aby świadectwo życia rycerzy Niepokalanej było dla wszystkich ludzi nieustannym wezwaniem do świętości. Grudzień: Aby Rycerstwo Niepokalanej było zdolne przekazywać wszystkim ludziom piękno i znaczenie macierzyństwa Maryi.


Odpowiedzialność daje wolność

Piotr Kapusta   6(68)2018, s. 30

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zachęcam do refleksji nad darem wolności. Z punktu widzenia coachingowego warto zwrócić uwagę na jeden konkretny jej aspekt, jakim jest odpowiedzialność.