Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
RYCERZ MŁODYCH
  • Slider 4
  • Slider 2
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Oto jest pytanie

Piotr M. Lenart   

rm-2018-redaktor.jpg
rm-2018-redaktor.jpg

Czy miłujesz Mnie
więcej aniżeli ci?

Gdyby tak Pan dziś zapytał ciebie o miłość? Tu nie wystarczą słowa, zapewnianie, nawet najszczerszy uśmiech przyklejony do twarzy, kiedy na mapie swojego sumienia dostrzegasz czarne plamy nieposłuszeństwa, samowoli, dowodów odrzucenia Boga i Jego planów, a realizowania własnych, dyktowanych egoizmem - miłością własną. A może, zaskoczony - parafrazując słowa Piłata - odpowiesz pytaniem: a cóż to jest "miłość"?

Nie da się jej zdefiniować, bo im bardziej próbuję ją poznać, tym więcej pojawia się pytań i niejasności. Ona jest tak potężna, nieogarniona i nieskończona, jak sam Bóg - Jedyny Twórca i Dawca miłości, który sam jest Miłością.

Dlatego razem z tobą staję bezradny wobec tego pytania i odpowiadam: Panie, Ty wiesz... że Cię (nie)kocham. Nie odpowiem, nie wyjaśnię istoty miłości, bo to jest niemożliwe, bo wtedy musiałbym postawić się ponad Pana Boga. Nie, to się nie uda. Jedyne, co mogę zrobić, to zaprosić cię w ekscytującą podróż, pełną przygód, ale i niebezpieczeństw, w podróż ku pełni Miłości, abyśmy razem nauczyli się ją przekazywać dalej. A zatem: Forward...

Zaprasza do działania i z serca błogosławi