Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
RYCERZ MŁODYCH
  • Slider 2
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Rycerz @ctive

Redakcja   

"Rycerz Młodych" prezentuje różne propozycje aktywności. Na tych stronach możesz dzielić się także własnymi przemyśleniami i propozycjami ewangelizacji współczesnego świata.

#NIEROZERWALNI

Intrygująca, nietypowa witryna internetowa, specjalne profile na kanałach social media, super moc - tak prezentuje się rodzina Nierozerwalnych.

Więzi rodzinne oraz relacje między dziećmi i rodzicami są znaczące dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania dzieci. Rodzina jest odpowiedzialna za kształtowanie osobowości dziecka, a także wspiera rozwój aktywności, cech, zachowań, wartości oraz norm społecznych. Dlatego też pomysł na kampanię z przekazem edukacyjnym o budowaniu więzi rodzinnych i ukazanie, jak ważna dla każdego z nas jest rodzina.

Strona podzielona jest na obszary: przedpokój, kuchnia, salon, pokój dziecka, sypialnia rodziców... Za redakcję odpowiedzialni będą: psycholodzy, pedagodzy, profilaktycy, blogerzy tematyki rodzinnej, a nad wszystkim czuwać będą dr hab. Maria Ryś prof. UKSW w Warszawie, dr hab. Zbigniew Gaś prof. WSEI w Lublinie.

"Kampania społeczna dla rodzin: #Nierozerwalni" realizowana jest w ramach Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020 na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Organizator kampanii: Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie

Ambasadorzy kampanii: Paweł Królikowski, Mateusz Banaszkiewicz, Monika i Marcin Gomułkowie, Staszek Karpiel-Bułecka, Agnieszka i Piotr Cudzichowie i inni.

www.nierozerwalni.org

Oddał życie za wierność sumieniu

Otto Schimek - żołnierz Wehrmachtu, który stawiał wierność sumieniu na pierwszym miejscu.

Gdy miał 17 lat, otrzymał wezwanie do służby w Wehrmachcie. Odmówił strzelania do cywilnej ludności, uzasadniając tym, że nie może pogodzić wykonania rozkazu z sumieniem. Sprawę przekazano Berlinowi. Kiedy Schimek oczekiwał na pewny wyrok śmierci, miała się odbyć egzekucja grupy polskich zakładników. Powiedziano Schimkowi, że staje przed szansą, może już ostatnią: jeśli weźmie udział w egzekucji i będzie strzelał zgodnie z regulaminem, być może Berlin weźmie to pod uwagę i go ułaskawi. Schimek zdecydowanie odmówił. Wyrok z Berlina brzmiał: "Zastrzelić jak psa i zakopać w rowie!".

Rankiem 14 listopada 1944 r. został rozstrzelany przez pluton egzekucyjny i pochowany na cmentarzu w Machowej. Przed egzekucją napisał dwa listy, w których daje świadectwo heroicznego świadomego wyboru: oddaje życie za wierność sumieniu.

Ten młody Niemiec, żyjący w czasach rządów Adolfa Hitlera, niech będzie inspiracją dla tych, którzy przepisy prawa stawiają ponad sumienie i inne wartości. Jest przykładem, co to znaczy klauzula sumienia i że prawo ludzkie nie może być stawiane ponad prawem Bożym - prawem miłości.

#NowennaNiepodleglosci

www.fundacjaniepokalanej.pl/nowennaniepodleglosci

każdego 11. dnia miesiąca od lutego do października 2018 modlitwy nowennowe za Ojczyznę.