Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
RYCERZ MŁODYCH
  • Slider 4
  • Slider 2
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Nowe otwarcie

Redakcja   

rm-066-rycerz-active.jpg
rm-066-rycerz-active.jpg

Rozmowa z o. Raffaelem Di Muro - prezesem międzynarodowym Rycerstwa Niepokalanej.

Rycerstwo Niepokalanej (MI) zakończyło niedawno obchody stulecia założenia. Był to czas bardzo bogatych doświadczeń. Jakie są plany na najbliższe lata?

O. Raffaele: Mam nadzieję, że najbliższe lata będą czasem przejścia ze starego w nowe. Musimy otworzyć się na nowe środki i sposoby ewangelizacji, jednocześnie pozostając wierni ideałowi, jaki zostawił nam św. Maksymilian Kolbe. Musimy wiele jeszcze z siebie dać. Nie wystarczy, że zatrzymamy się na 100-leciu MI. Musimy dalej ewangelizować, mieć odwagę i nadzieję, nawet wbrew nadziei. Musimy też uczyć się współpracy. Widzę, jak wiele możemy zrobić razem, jak wiele jest w MI osób obdarzonych przeróżnymi talentami. Jeśli będziemy umieli wspólnie podejmować działania, to na pewno wiele dobrego uda się zrobić. Zaczynamy zawsze od siebie, od własnego nawrócenia.

Nawrócenie? Dużo o tym słyszymy, ale od czego zacząć?

ORM: Jesteśmy wezwani do ciągłej wewnętrznej przemiany, czyli ewangelizacji najpierw nas samych, a dopiero potem osób, które spotykamy. To jest aspekt charyzmatu kolbiańskiego, który nie podlega zmianom czasu i jest zawsze aktualny. Kto zatem wyrusza na szlak wiary pod sztandarem MI, jest wezwany do tego, aby zajrzeć do swojego wnętrza i pracować wytrwale nad własnym sercem, żeby ono było zawsze gotowe do przyjęcia nowej formy życia, do której powołuje nas Pan. Dokładnie tak, jak to zrobiła Maryja.

Pierwszym obszarem pracy misyjnej jest nasze serce. Chodzi o ewangelizowanie samych siebie, pracowanie z wytrwałością nad sobą, aby i w działaniu, i w sercu zawsze zwyciężała miłość do Pana i do braci. Chodzi o zobowiązanie się do walki z potężnymi wrogami duszy: egoizmem, pychą i arogancją, bo to one potrafią zatruć intencje i motywacje każdego z nas. Musimy codziennie oczyszczać nasze serce ze wszystkiego, co uniemożliwia nam całkowite oddanie się Niepokalanej. [...]

Cały artykuł przeczytasz w papierowym wydaniu RYCERZ MŁODYCH - 4(66)2018 - Nowe otwarcie, s. 24