Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
  • Slider 6
  • Slider 9
  • Slider 10
  • Slider 11
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Jesteś mi bliski! Jesteś dla mnie ważna!

Bożena i Mateusz   

rm-089-20.jpg
rm-089-20.jpg

Poznaliśmy się na studiach, choć Bóg tak prowadził nasze ścieżki, że przez 5 lat spotykania się na uczelnianych korytarzach i wspólnych zajęciach nie mieliśmy się "ku sobie". Nasza historia zakochania i kiełkowania miłości jest historią zdobywania delikatnego i otwartego serca kobiety przez waleczne i wytrwałe serce mężczyzny.

Kiedy po studiach zaczęliśmy coraz częściej rozmawiać, spotykać się i poznawać, czuliśmy oboje, że pobieżna znajomość powoli przeradza się w bliższą relację. Byliśmy sobą nawzajem zafascynowani, chcieliśmy spędzać ze sobą mnóstwo czasu, wypowiadać najskrytsze myśli, zaskakiwać siebie nawzajem, zwierzać z największych marzeń. Naturalnie zaczęły towarzyszyć nam różne gesty czułości, którymi próbowaliśmy wyrażać swoje Jesteś mi bliski!, Jesteś dla mnie ważna!

Walka o czystość

I tu - pierwszy raz w naszej relacji - konieczność walki o czystość stała się dla nas bardzo realna. Formując się we wspólnotach i podejmując codzienną pracę nad sobą, czuliśmy oboje, że musimy stawiać sobie granice, także w przestrzeni naszych gestów, którymi wyrażaliśmy sobie czułość. Zaczęliśmy o tym rozmawiać, zadawać sobie pytania, nazywać po imieniu nasze emocje, pragnienia, nasze obawy. W otwartej rozmowie wspólnie, w poczuciu wewnętrznej wolności i zgody, ustaliliśmy, z którymi gestami zaczekamy do naszego ślubu. Bardzo pragnęliśmy, aby nasze relacje, potem już narzeczeństwo, były czyste, pełne czystej miłości, w której żadne z nas nie będzie czuło się zagrożone czy wykorzystane. Widzieliśmy wyraźnie, że nie stawiając sobie granic, bardzo łatwo możemy zacząć się wzajemnie ranić. Jednocześnie już wtedy bardzo zapragnęliśmy, aby w sakramencie małżeństwa obdarować siebie nawzajem darem z naszej kobiecości i męskości, ale darem czystym, nienaruszonym i bardzo pięknym. Takim, na który - jak czuliśmy - zasługiwało każde z nas.

Naszą drogę przez narzeczeństwo, walkę o czystość i całą naszą przyszłość powierzyliśmy Niepokalanej. Już wtedy zaczęliśmy praktykować wspólną modlitwę, stawaliśmy razem przed Bogiem, prosząc Go o dar czystości i piękną miłość dla nas.

Czystość owocuje

Jesteśmy małżeństwem od czterech lat. Bardzo często doświadczamy, że czystość, o którą walczyliśmy przed ślubem, owocuje w naszej małżeńskiej codzienności. [...]

Cały artykuł przeczytasz w papierowym wydaniu RYCERZ MŁODYCH - 3(89)2022 | Jesteś mi bliski! Jesteś dla mnie ważna!, s. 20