Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
RYCERZ MŁODYCH
RYCERZ MŁODYCH
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Porady dla mężczyzn

Agnieszka Krasucka (Beszłej)   

rm-086-18.jpg
rm-086-18.jpg

Na pytanie o najlepsze cechy przyszłego męża większość dziewczyn odpowiedziało, że są nimi wierność i szczerość. Jeśli uważasz, że nie jesteś zdolny do prawdziwej miłości, że nie jesteś w stanie patrzeć w sposób czysty na drugą osobę, to mam dla ciebie parę rad. Rady te skierowane są do mężczyzn, ale większość z nich może przydać się także kobietom.

  1.  Pan Bóg przypomina o Swojej miłosiernej miłości: "Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; choćby czerwone jak purpura, staną się jak wełna" (Iz 1,18). Nie ma takich grzechów, których by nie mógł przebaczyć w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Najważniejsza jest relacja z Jezusem, regularna modlitwa, częsta Msza święta, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, rozważanie Słowa Bożego. "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" (Mt 11,28).
  2. Zaproś Maryję do swojego życia. Zawierz się Jej Niepokalanemu Sercu, bo to najlepsze schronienie przed złym. Poproś o pomoc św. Józefa, Jej Przeczystego Oblubieńca, który jest niezwykle pomocny w sprawach czystości i męskości.
  3. Już teraz bądź wierny, czy to twojej przyszłej żonie, czy też Panu Bogu, któremu zechcesz się oddać w kapłaństwie lub życiu konsekrowanym. Czystość najlepiej przygotuje cię do rozeznania i wypełnienia twojego życiowego powołania.
  4. Walcz z lękiem przed tym, że twoja dziewczyna może cię odrzucić. Nie bój się zainicjować randki. Przestań myśleć tylko o sobie. Nie myśl, że może znajdzie się "jakaś lepsza". Nie zastanawiaj się, ile miłości możesz otrzymać? Raczej odpowiedz na pytanie: Ile miłości możesz dać? Weź odpowiedzialność za swoje życie. Uważaj też na to, aby nie przesadzić z randkowaniem w drugą stronę, czyli żeby nie spotykać się z różnymi osobami bez przerwy, by udowodnić sobie lub innym swoją męskość. Takie podejście grozi, że zaczniesz "używać" drugiej osoby. Pamiętaj, że żaden człowiek nie jest w stanie w pełni nas zaspokoić - to może uczynić tylko Pan Bóg.
  5. Bądź stróżem czystości w związku. Myśl o dziewczynie najpierw jako o siostrze, którą masz doprowadzić jako nieskalaną gołąbkę do stopni ołtarza ślubnego, gdzie stanie w białej sukni, która symbolizuje czystość. [...]

Cały artykuł przeczytasz w papierowym wydaniu RYCERZ MŁODYCH - 6(86)2021 | Porady dla mężczyzn, s. 18