Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
RYCERZ MŁODYCH
RYCERZ MŁODYCH
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Intencja Rycerstwa Niepokalanej

Elżbieta Rochowiak   

rm-intencja-mi-default.jpg
rm-intencja-mi-default.jpg

Nie umarł, oddał życie
80. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego

Wrzesień: Aby nasza relacja z Niepokalaną była dojrzała i stała się fundamentem naszej drogi na wzór św. Maksymiliana.

Jaką mam relację z Niepokalaną? Czy jest ona wspaniałą relacją dziecka i matki, a zarazem relacją przyjaciół? A może zapominam o Maryi w natłoku codziennych obowiązków? Warto odpowiedzieć sobie na te pytania i ciągle pielęgnować osobistą więź z Matką Najświętszą, która jest najlepszą drogą do Chrystusa. Nikt w końcu nie zna dziecka lepiej niż jego własna matka. Święty Maksymilianie, prosimy, bądź nam przykładem w naszym codziennym życiu, niech Twoja więź z Niepokalaną pokazuje nam, że warto iść prawą drogą prowadzącą do Nieba.

Październik:  Abyśmy, jako rycerze Niepokalanej, coraz bardziej rozumieli piękno pracy dla zbawienia ludzi, które oparte jest na "tak" wypowiedzianym przez Niepokalaną oraz na wzorze żarliwości św. Maksymiliana.

Fiat - tak powiedziała Maryja na pytanie Archanioła Gabriela. Otworzyła się całkowicie na łaskę Pana Boga, zaufała Mu bez granic. Nie oczekiwała niczego dla siebie, poświęciła całe swoje życie Jezusowi i tym samym przyczyniła się do zbawienia ludzkości. Często jest mi trudno powiedzieć "tak" Panu Bogu, często opieram się na swoich planach, które nierzadko kończą się fiaskiem, porażką. Maryjo, pomóż mi zaufać całkowicie Panu Bogu, abym jako rycerz Niepokalanej mógł jeszcze bardziej i więcej pracować dla zbawienia moich najbliższych, znajomych, a także przypadkowo napotkanych ludzi.