Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
RYCERZ MŁODYCH
RYCERZ MŁODYCH
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Korona stworzenia

Agnieszka Krasucka (Beszłej)   

rm-082-16.jpg
rm-082-16.jpg

Z książki Czas na czystość. Poradnik i świadectwa, Lublin 2019.

Jeśli chcemy być piękne i podobać się właściwym mężczyznom, zechciejmy podobać się najpierw Bogu.

Kobieta została stworzona na końcu, jako korona stworzenia. Najpiękniejsza i... najbardziej skomplikowana istota na ziemi. Tak skomplikowana, że czasami nawet sama siebie nie rozumie. Została stworzona, by być odpowiednią pomocą dla mężczyzny. Abp Fulton J. Sheen pisał, że w pewnym sensie to mężczyźni są słabszą płcią. Potrzebują siły i wsparcia kobiet, które nie załamują się w kryzysowej sytuacji. Potrzebują kogoś, kto nie ugnie się pod brzemieniem nieszczęścia, ale będzie stał tak, jak stała Maryja u stóp krzyża. Kobiety mają bardzo duży wpływ na mężczyznę, i on, ze względu na nie, jest zdolny do wielkich wyrzeczeń.

Dlatego trzeba to mądrze wykorzystać w kontekście czystości.

Łono kobiety jest święte, ponieważ wskazuje na godność kobiety, która nosi w sobie życie. Kobieta została powołana do tego, by być opiekunką i strażniczką życia. Najlepszym potwierdzeniem tego jest dla mnie Matka Boża z Guadalupe, która w swoim łonie nosi Jezusa. W Pieśni nad Pieśniami oblubieniec nazywa oblubienicę "zamkniętym ogrodem", "źródłem zapieczętowanym", "gołąbką nieskalaną, ukrytą w zagłębieniach skały". Kobieta jest dla mężczyzny tajemnicą i od niej zależy, komu tę tajemnicę powierzy.

Tajemniczość i piękno

W naszych czasach wiele kobiet zapomina o wartości własnej tajemnicy. Moda nie uczy kobiety, jak się ubierać, by wydobyć to, co piękne, ale uczy, jak się rozbierać, by wydobyć pożądanie u mężczyzny. Kobiety chcą być kochane, a przez swój ubiór są pożądane, a w konsekwencji traktowane przedmiotowo i używane do zaspokojenia męskiej przyjemności...

[...]

Cały artykuł przeczytasz w papierowym wydaniu RYCERZ MŁODYCH - 2(82)2021 | Korona stworzenia, s. 16