Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
RYCERZ MŁODYCH
  • Slider 4
  • Slider 2
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Miłością gorejące

Redakcja   

rm-079-20.jpg
rm-079-20.jpg

W Polsce również wydarzyło się kilka cudów eucharystycznych.

2008: Sokółka

Dośc powszechnie znane jest wydarzenie w Sokółce w 2008 r., które jest związane z przemienieniem się Hostii we fragment ludzkiego serca. Ten przypadek miał w Polsce miejsce po raz pierwszy 12 października 2008 r. Podczas porannej Mszy świętej, odprawianej w kościele św. Antoniego, kapłanowi udzielającemu komunii upadł konsekrowany komunikant. Ksiądz postąpił zgodnie z procedurą kościelną i przeniósł Hostię do specjalnego naczynia z wodą, zwanego vasculum, by tam mogła się rozpuścić. Po upływie kilku dni okazało się, że Hostia nie rozpuściła się całkowicie, a na resztkach śnieżnobiałego płatka pojawiła się krwawa plamka. Abp Edward Ozorowski po upływie kilku miesięcy zalecił wykonanie badań.

[...]

2013: Legnica

Następne niezwykłe wydarzenie ostatnich lat miało miejsce w Legnicy. Na porannej Mszy świętej w sanktuarium św. Jacka 25 grudnia 2013 r. konsekrowana Hostia umoczona w konsekrowanym winie upadła na posadzkę. Zgodnie z procedurą kościelną umieszczono ją w vasculum z wodą, aby w ten sposób uległa rozpuszczeniu.

Na początku stycznia jeden z księży sprawdził w tabernakulum, czy Hostia uległa rozpadowi. Ku swemu zdziwieniu zobaczył czerwoną plamę na Hostii. Biskup diecezjalny zalecił poczekać do momentu, aż Hostia się rozpuści.

[...]

Cały artykuł przeczytasz w papierowym wydaniu RYCERZ MŁODYCH - 5(79)2020 | Miłością gorejące, s. 20