Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Młodzi MI w Tomar

S. Paula Maria   

6(98)2023 | Młodzi MI w Tomar
6(98)2023 | Młodzi MI w Tomar
6(98)2023 | Młodzi MI w Tomar

Na międzynarodowym spotkaniu młodzieży rycerskiej po Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie uczestniczyło 29 osób z Boliwii, Brazylii, Burkina Faso, Nikaragui, Polski i Hiszpanii. W planie spotkania nie zabrakło czasu na Eucharystię, modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu i rekreację.

Spotkanie młodzieży należącej do MI odbyło się w Tomar (29 km od Fatimy). Zorganizowało je Centrum Międzynarodowe MI w Rzymie, z prezesem międzynarodowym MI Miguelem Bordas-Prószyńskim i delegatem asystenta międzynarodowego MI o. Gilsonem Miguelem Nuñesem OFMConv na czele.

W poniedziałek, 7 sierpnia, wysłuchaliśmy konferencji o. Arkadiusza Bąka - wiceprezesa narodowego MI w Polsce. Czekała nas praca w grupach, Eucharystia i podsumowanie pracy.

Po południu zwiedzaliśmy centrum miasta Tomar. Tam też odmówiliśmy międzynarodowy Różaniec.

Wieczorem rozpoczęliśmy adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Rycerstwa Niepokalanej i rycerzy z całego świata. Adoracja trwała całą noc.

Kolejnego dnia udaliśmy się do Fatimy. Tam odprawiliśmy Drogę Krzyżową, uczestniczyliśmy w Eucharystii i wysłuchaliśmy konferencji o. Gilsona. Wieczorem uczestniczyliśmy w Różańcu i procesji światła.

Spotkanie młodzieży MI pokazało nam, że są na świecie młodzi ludzie, dla których duchowość rycerska jest stylem życia. Mimo różnych kultur, języków, krajów, młodzi szukają swojej drogi. Rycerstwo Niepokalanej jest światłem, tóre pomaga wybierać mądrze w tym trudnym świecie, a św. Maksymilian pokazuje, jak wymagać od siebie, będąc jednocześnie oddanym Niepokalanej.

Kilka myśli z konferencji. [...]

Cały artykuł przeczytasz w papierowym wydaniu RYCERZ MŁODYCH - 6(98)2023 | Młodzi MI w Tomar, s. 21