Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Nauczycielka dzieci i młodzieży. Siekierki

Małgorzata Jabłońska   

5(97)2023 | Nauczycielka dzieci i młodzieży. Siekierki
5(97)2023 | Nauczycielka dzieci i młodzieży. Siekierki
5(97)2023 | Nauczycielka dzieci i młodzieży. Siekierki

Jednym z najpiękniejszych słów na świecie jest słowo "matka", Każde dziecko od pierwszych chwil życia wsłuchuje się w jej głos, tuli się do jej kochającego serca.

Matka to pierwsza nasza opiekunka, nauczycielka i wychowawczyni. Wie o tym każde dziecko, wiedzą też o tym młodzi ludzie wchodzący w życie i szukający dobrych rad, podpowiedzi i drogowskazów u swoich rodziców, nauczycieli.

Medialne meandry

Nie zawsze tak jest. Z obserwacji widzimy, że ludzie młodzi coraz częściej nie chcą słuchać. Mają trudności ze słuchaniem i skupieniem uwagi na tym, co naprawdę ważne. Przyczyn jest zapewne dużo.

Propozycje, płynące ze świata do dzieci i młodych ludzi, są przyciągające jak magnes, dają wiele możliwości młodemu człowiekowi. W chaosie medialnym, pełnym kolorów, ruchu, szumu oraz natłoku wiadomości i zdarzeń, trudno wyłowić, co jest naprawdę ważne, dobre i wartościowe.

Szczególnie młodzież jest zagubiona, gdyż na tym etapie swojego życia poszukuje własnej drogi, często zrywając mosty wiary, po których do tej pory bezpiecznie chodziła. Te drogi wiary wydają się młodym ludziom za wąskie, jednostajne, mało atrakcyjne. Młodzież szuka czegoś, co przykuje jej uwagę, ale jednocześnie jest wyczulona mocno na prawdę, która z trudem przebija się przez medialny zgiełk.

O tym wszystkim wie nasza Najlepsza Matka - Maryja, dlatego w chwilach trudnych pierwsza wyciąga rękę do dzieci i młodych ludzi. Jak zawsze, chce pomagać i czuwa nad swoimi dziećmi.

Lekcja Maryi

Objawienia maryjne na warszawskich Siekierkach wychodzą naprzeciw poszukiwaniom i pragnieniom młodego człowieka, wskazują właściwy kierunek, porządkują burzliwy okres wchodzenia młodych ludzi w życie. W tym roku obchodzimy 80. rocznicę tych objawień maryjnych. To tutaj, po raz pierwszy w maju 1943 r., 12-letnia Władysława Fronczak (Papis) podczas modlitwy zobaczyła Matkę Bożą, unoszącą się nad kwitnącym drzewem wiśni, które rosło przed oknami jej domu.

Dziewczynka przez kolejne dni, miesiące i lata wiele razy widziała Matkę Najświętszą i Pana Jezusa. Objawienia zakończyły się bowiem w 1949 r.

Mówi się o tych objawieniach, że to powtórka z Fatimy. Matka Boża, jak dobra nauczycielka, najpierw uczy w Fatimie (również dzieci: Łucję, Hiacyntę i Franciszka), potem robi powtórzenie z lekcji (w różnych innych objawieniach, także na Siekierkach), byśmy sobie tę lekcję dobrze przyswoili, a następnie dobrze wypadli na sprawdzianie z naszego życia.

Co jest treścią tej lekcji?

Jest to wezwanie do modlitwy, do nawrócenia, do pokuty za grzeszników. [...]

Cały artykuł przeczytasz w papierowym wydaniu RYCERZ MŁODYCH - 5(97)2023 | Nauczycielka dzieci i młodzieży. Siekierki, s. 10