Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
  • Slider 6
  • Slider 9
  • Slider 10
  • Slider 11
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Matka Boża miała inne plany

Redakcja   

Anna Maria Antonella Nuzzo
Anna Maria Antonella Nuzzo
Anna Maria Antonella Nuzzo

Anna Maria Antonella Nuzzo jest rycerką Niepokalanej, artystką katolicką o międzynarodowej sławie oraz autorką tekstów i pianistką. Jej rodzice to włoscy emigracji. Anna urodziła się i dorastała w Wisconsin, USA.

Dla Anny, choć muzyka jest jej drugą naturą, to najbardziej liczy się to, że jest żoną Mike,a i mamą dwóch synów. W rozmowie z nią poznajemy jej przygodę ze śpiewem, która rozpoczęła się w lokalnym kościele, poprowadziła do profesjonalnych występów od Stanów Zjednoczonych, poprzez Kanadę, Karaiby, Europę, aż po Ziemię Świętą, a swoje zwieńczenie miała w całkowitym oddaniu się Niepokalanej.

- Skąd się wzięło Twoje zamiłowanie do muzyki?

Anna Maria Nuzzo: Zamiłowanie do śpiewu zaczęło się w katolickiej szkole podstawowej w mojej rodzinnej parafii w Kenosha w stanie Wisconsin. Nauczycielka muzyki Theresa Setter zauważyła mój talent wokalny i założyła scholę. Śpiewaliśmy podczas Mszy świętych, nagraliśmy płytę. W szkole średniej śpiewałam na ślubach i pogrzebach. Podczas studiów śpiewałam w lokalnym kwartecie "IV HYMN". Śpiewaliśmy na Mszach, imprezach, wydaliśmy płytę.

- Co sprawiło, że zaczęłaś myśleć o muzyce jako drodze życia?

AMN: W 2012 r. grupa kobiet z kościoła św. Anny w Pleasant Prairie w stanie Wisconsin rozpoczęła przygotowanie do zawierzenia się Maryi przez 33-dniowe rekolekcje. [...]

Cały artykuł przeczytasz w papierowym wydaniu RYCERZ MŁODYCH - 3(95)2023 | Matka Boża miała inne plany, s. 18