Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
  • Slider 6
  • Slider 9
  • Slider 10
  • Slider 11
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Kościół – to my

Redakcja   

rm-094-02.jpg
rm-094-02.jpg

+ Maryja!

I piekło ma bramy. Kościół ma moc kruszenia tych bram...

Jeśli tkwisz uwięziony za bramami grzechu – zniszcz je: idź do spowiedzi już dziś!

Kościół – to my

Kościół to wspólnota wierzących – do tych słów przywykliśmy, lecz czy je rozumiemy? Wierni, czyli rodziny (pełne i rozbite), ludzie samotni, dorośli, dzieci oraz duchowni i osoby konsekrowane...

W Kościele jest tak jak w domu. Czasem jest trudno, przychodzą kryzysy, lecz to wciąż nasz dom. Istnieje potrzeba przyjęcia Kościoła takiego, jakim jest – i świętym, i grzesznym.

Ku refleksji

Moc w słabości się doskonali, także w Kościele. Co zrobię, by moja słabość stała się mocą Kościoła? Co zrobię, by słabość Kościoła stała się moja mocą?

Ustaw sobie harmonogram modlitwy za Kościół: dzień w dzień, do... 9 kwietnia. Bo Kościół ma już taki harmonogram modlitwy za Ciebie: 40 dni pokuty, nawrócenia, refleksji nad męką Pańską (Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa), do... 9 kwietnia.

Oznacz miejsca stacjami Drogi Krzyżowej. Może to być szpital, przydrożna kapliczka, urząd gminy itp. Droga naszego zbawienia, droga męki Pańskiej dzieje się tu i teraz. Przejdź tą drogą, napełnij miejsca twojego codziennego życia modlitwą. Zabierz kogoś ze sobą w tę drogę, bądź świadkiem.