Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
RYCERZ MŁODYCH
RYCERZ MŁODYCH
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

MI rewolucja

Piotr M. Lenart   

rm-083-03.jpg
rm-083-03.jpg

Podczas Eucharystii wpatrujemy się w Ciało Pana Jezusa Chrystusa, ukryte pod postacią Chleba i Wina, Zbawiciela, który wcześniej przyjął ludzkie ciało z Maryi Dziewicy, swej Matki. Podczas tych najpiękniejszych miesięcy - gdy podziwiamy łąki umajone oraz uzielony czerwiec - najpierw zachwycamy się nieskalanym ciałem Maryi, Wszechpośredniczki łask, czcząc Jej przywileje w nabożeństwach majowych, a następnie uwielbiamy Miłość Bożą w nabożeństwach do Najświętszego Serca Jezusowego.

Czynimy tak, aby upodobnić własne serce do tych Najświętszych Serc, zjednoczonych w miłości i pokorze - przebitego mieczem niewdzięczności i zranionego cierniem grzechów - i prosimy: "Uczyń serca nasze według Serca Twego".

Dziś, jak nigdy, potrzebujemy serc - nie zatwardziałych, nie egoistycznych, nie pazernych na osiąganie celów "po trupach", ale pełnych poświęcenia, uczciwych, wrażliwych - Bożych serc, z którymi można budować lepszy świat: przemieniać polskie, europejskie i światowe parlamenty, rządy i sądy, aby w ten sposób realizować program Rycerstwa Niepokalanej (zdobycia całego świata dla Niepokalanej, a przez Nią dla Chrystusa) określony przez św. Maksymiliana: "Przy pomocy Niepokalanej musimy dążyć do tego, żeby wierni Niepokalanej Rycerze znajdowali się wszędzie, a zwłaszcza na stanowiskach tak ważnych jak: wychowywanie młodzieży (...), kierowanie umysłami mas (czasopisma, kina itd.); sztuki piękne (...) i wreszcie nasi MI niech się staną na każdym polu pierwszymi pionierami i wodzami w nauce (...). Niech też pod naszym wpływem i pod opieką MI stają i rozwijają się placówki przemysłowe, handlowe, banki...".