Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
RYCERZ MŁODYCH
RYCERZ MŁODYCH
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Intencja Rycerstwa Niepokalanej

Małgorzata Rochowiak   

rm-082-29.jpg
rm-082-29.jpg

Nie umarł, oddał życie
80. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego

Marzec: Aby Wielki Post był czasem sprzyjającym naszej przemianie zgodnie z kryterium miłości i solidarności, jak uczy św. Maksymilian.

Pewien młody mężczyzna przeżywał w swoim życiu wielkie trudności. Z dnia na dzień coraz bardziej czuł, jak wszystkie problemy pochłaniają jego serce i umysł. Jakiekolwiek próby rozwikłania tych spraw kończyły się niepowodzeniem, a to pogłębiało w nim frustrację. Kiedy nastąpiła kulminacja zdarzeń, młodzieniec pełen złości postanowił wyładować swoje emocje na pierwszej spotkanej osobie. W chwili, gdy miało nastąpić ostateczne uderzenie, ofiara emocjonalnego ataku nagle wybuchła płaczem. Napastnik oniemiał, szloch tej kobiety tak mocno przeszył jego serce, że mężczyzna zamiast dokończyć swego dzieła, zaczął ją pocieszać. Właśnie w tym momencie cała złość i frustracja jakby wyparowały, a na młodzieńca spłynęła łaska głębokiego oczyszczenia serca. Wpatrując się w łzy delikatnej i kruchej osóbki, która stała przed nim, odkrył, jak bardzo stawiał siebie w centrum - najważniejsze były tylko jego sprawy, problemy, uczucia. Nikt inny się nie liczył. Od tego momentu mężczyzna postanowił, że w chwilach wszelkich niedogodności życiowych nie będzie skupiony tylko na sobie, lecz wyruszy na poszukiwania, odnajdzie osobę w potrzebie, okaże jej wsparcie, a także obdarzy swoją obecnością.

To poświęcenie, wydawałoby się niewielkie i nic nieznaczące, jest lekcją miłości daną nam wszystkim przez Boga. Jezus Chrystus poprzez te wszystkie wydarzenia chce przemieniać nasze serca , aby stawały się one jednością z Jego Najświętszym Sercem, "gorejącym ogniskiem miłości".

Kwiecień: Aby radość Zmartwychwstałego wypełniała nasze serce i pozwalała nam przekazywać Jego miłość.

Z czego ostatnio najbardziej się cieszyłeś? Co wprawiło cię w ogromne zadowolenie? Jeśli nie znalazłeś żadnej odpowiedzi na te pytania, to pozwól, że coś przekażę.

Zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa jest największym powodem do radości dla każdego chrześcijanina. I co jest najciekawsze, ta radość może trwać codziennie. Jeśli jednak jej nie odczuwasz, nie martw się; poproś Zmartwychwstałego, aby ci jej udzielił, aż niespodziewanie po niedługim czasie to właśnie ty zaniesiesz ją tam, gdzie panuje smutek.

Proste?