Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
RYCERZ MŁODYCH
  • Slider 4
  • Slider 2
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Nasza strategia

Agnieszka Beszłej   

rm-072-21-strategia.jpg
rm-072-21-strategia.jpg

Tuż przed śmiercią Hiacynta usłyszała od Matki Bożej: "Przyjdą pewne mody, które bardzo obrażają Pana Jezusa. (...) Kościół nie podlega «modom». Pan Jezus jest zawsze ten sam". "Moda na nieczystość" zalała już świat. Widzimy, ją w filmach, czasopismach, w sklepach odzieżowych czy w edukacji w szkołach. Co mamy zrobić? Nie możemy się jej poddać, musimy być świadomymi katolikami.

RÓŻANIEC

Nie jesteśmy osamotnieni w walce. Matka Boża daje nam broń! Jest nią Różaniec. Objawiając się swoim dzieciom, przypomina: "Chcę, abyście codziennie odmawiali Różaniec" - powtarza to w polskim Gietrzwałdzie, w Fatimie. Nawet Matka Boża z Guadalupe przynosi ze sobą rys różańcowy. Jest to pierwsze objawienie uznane przez Kościół z 1531 r. Ślad różańcowy odnajdujemy na Jej sukni w postaci broszki, która jest jedyną ozdobą Maryi. W powiększeniu widać, że jest to grecki różaniec funkcjonujący od VIII w., liczący 33 paciorki, symbolizujący lata życia Jezusa i kończący się krzyżem. Od samego początku Maryja przypomina o tej broni. Św. Ojciec Pio, wielki apostoł Różańca świętego, mawiał do swej córki duchowej: "Módl się! Kto się dużo modli, nieustannie się zbawia. Czy istnieje piękniejsza modlitwa i najchętniej wysłuchiwana przez Najświętszą Dziewicę od tej, której sama nas nauczyła?".

IŚĆ POD PRĄD! POSTANOWIENIA

"Wchodźcie przez ciasną bramę, bo przestronna brama i szeroka ta droga, która wiedzie do zguby, a wielu jest tych, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna brama i wąska droga wiodąca do życia! Nieliczni są ci, którzy ją znajdują". Szeroką bramą jest to, co promuje dzisiejsza moda, która jest pod władzą księcia tego świata. Pieniądz, władza, "wolna miłość", przyjemność, kariera - za tym idzie świat, za tym idą media, jednak my nie jesteśmy "z tego świata". Oto konkretne postanowienia.

1. Dbanie o czystość serca poprzez regularne przystępowanie do sakramentów [...].

Cały artykuł przeczytasz w papierowym wydaniu RYCERZ MŁODYCH - 4(72)2019 | Nasza strategia, s. 21