Pomiń ten link jeśli nie chcesz trafić na czarną listę!
  • Slider 6
  • Slider 9
  • Slider 10
  • Slider 11
Dwumiesięcznik dla młodych ciałem i duchem

Nowenna Niepodległości. Luty 2018

Redakcja   

nn-luty.jpg
nn-luty.jpg

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. To doskonała okazja, aby podziękować Bogu za ten czas.

Mimo że obfitował on w trudne, wręcz tragiczne dla naszego narodu wydarzenia, z Bożą pomocą przetrwaliśmy najgorsze i żyjemy w niepodległym kraju. Wiara była jednym z najważniejszych czynników, które pozwoliły nam przetrwać wybuch II wojny światowej, niemiecką okupację, a następnie dziesięciolecia komunistycznego zniewolenia. To ona dodawała siły obrońcom Polski z września 1939 r., żołnierzom niepodległościowego podziemia, oficerom rozstrzeliwanym w Katyniu, powstańcom warszawskim, żołnierzom wyklętym i ofiarom terroru stalinowskiego. To jej nie brakowało Siostrze Faustynie, Ojcu Maksymilianowi, papieżowi Janowi Pawłowi II i innym polskim świętym, którzy żyli na przestrzeni ostatniego stulecia. To z niej zrodziła się "Solidarność". To wreszcie dzięki niej w kościołach śpiewamy dziś: "Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie".

Za chorych i cierpiących oraz służbę zdrowia

Poczet patronów Nowenny Niepodległości otwiera Papież Polak, św. Jan Paweł II. Nie bez przyczy- ny powiązana z nim intencja dotyczy chorych i cierpiących, a także służby zdrowia. W 1992 r. ustanowił 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego. Ojciec Święty był znany na całym świecie z przeżywania swojego cierpienia na wzór Chrystusa. W swoim nauczaniu upominał się często o godność osób chorych i skierował wiele słów pod adresem służby zdrowia. W orędziu na Światowy Dzień Chorego w 1996 r. papież napisał [...]

Cały artykuł przeczytasz w papierowym wydaniu RYCERZ MŁODYCH - 1(63)2018 Nowenna Niepodległości. Luty 2018, s. 24