• marzec - kwiecień 2017
    marzec - kwiecień 2017

Rycerz Młodych

Kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, aby „wegetować”, aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad. To bardzo smutne, kiedy przechodzimy przez życie, nie pozostawiając śladu (papież Franciszek).

Jeżeli znalazleś się na tej stronie, to z pewnością nie jest przypadek. Poznaj "Rycerza Młodych" wyjątkowe czasopismo dla młodzieży, które w tym roku obchodzi jubileusz swojego istnienia - w styczniu 2017 r. minęło 10 lat! Ten czas to kawał rycerskiej historii. Na przestrzeni ostatniej dekady wiele wydarzyło się w Kościele i na świecie. O tym wszystkim można było przeczytać na naszych łamach. Wyjątkowość "Rycerza" przejawia się też w tym, że jest on jedynym pismem w Polsce, a może i na świecie, o tak mocno zarysowanym profilu Maryjnym i Kolbiańskim. To jeszcze nie wszystko... Jest on dosłownie pismem młodych, którzy sami go tworzą dla innych młodych. Ostatnie lata to liczne świadectwa, artykuły, relacje, i inne formy wyrazu, takie jak np. poezja... Uczyń "Rycerza" także Twoim pismem. Zapraszamy Cię do współtworzenia, prenumeraty za dobrowolną ofiarę i rozpowszechniania, na jak największą Bożą chwałę! Rok 2017 to także setna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie oraz 100-lecie istnienia Rycerstwa Niepokalanej. Ale już dzisiaj cieszmy się przede wszystkim owocami Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz jubileuszami: 1050-lecia Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia.

Zobacz najnowszy numer »

Przyłącz się do nas!

- Napisz artykuł lub świadectwo.

- Prześlij ciekawe zdjęcie.

- Zgłoś pomysł: O czym możemy pisać?

- Przekaż „Rycerza” znajomemu.

- Zaprenumeruj za dobrowolną ofiarę: dla siebie, dla kogoś, jako prezent, dla parafii, dla swoich uczniów (jeżeli jesteś np. katechetą).

- Pomódl się za Czytelników i za redakcję.