Sposób na nudę

Nuda jest korzeniem wszelkiego zła, bo dzięki niej jesteśmy zdolni do wszystkiego... Nie marnujmy więc czasu, który został nam dany z rąk miłosiernego Taty na byle co! Przecież każdą chwilę możemy uświęcić, możemy sprawić, że stanie się ona chwilą niezapomnianą, wyjątkową, dobrze spożytkowaną, jeśli mądrze będziemy dokonywać własnych wyborów w świetle Ducha Świętego, który cichutko każdemu z nas na ucho podpowiada, co mamy robić w danym momencie.

To takie proste! Wystarczy tylko otworzyć swoje serce i uszy na Jego wołanie, a On już wszystkim się zajmie i jest w tym niezawodny. Działa skutecznie, tak że nikt tego nie żałuje!

Dowód? Dziewczęta z gimnazjum i szkół średnich z Podkarpacia w sierpniowe, upalne dni mogły nudę zabijać na różny sposób, ale one odczuły potrzebę wykorzystania tego wakacyjnego czasu na refleksję nad swoim życiem, postępowaniem.

Skierowały więc kroki do Strachociny na rekolekcje prowadzone przez Siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej, gdzie każdego dnia poprzez Eucharystię, wspólną modlitwę, konferencje, spotkania w grupach, osobistą rozmowę z Panem Jezusem i Maryją podczas adoracji i na tak zwanych pustyniach, nawet na pogodnych wieczorach, mogły rozważać, co to znaczy "z Maryją być świadkiem Chrystusa".

Tych kilka chwil spędzonych w Niepokalanowie żeńskim pomogło tym młodym osobom zbliżyć się do Niepokalanej Mamusi, poznać Ją bardziej, pokochać i zaprosić do wspólnego wędrowania przez życie, choćby przez wstąpienie w szeregi Rycerstwa Niepokalanej.

Zachęcamy was do twórczego wykorzystywania czasu. Pozwólcie prowadzić się Duchowi Świętemu, a na pewno dostąpicie ogromnej radości z doświadczenia, że jesteście kochani, że jest Ktoś, kto się o was nieustannie troszczy. Pamiętajmy, że to od naszego wyboru zależy stan naszego ducha. Jeśli dobrze wybieramy, jesteśmy szczęśliwi i mamy pokój w sercu. Tego wam życzymy.

To jest tylko fragment artykułu.
Więcej przeczytasz w "Rycerz Młodych" 1 (9) 2009, s. 15

Autor: Franciszkanki MI