• RM 1/2016
    RM 1/2016

RM 1 (51) 2016

Drodzy, zapowiada nam się niezwykły rok! „Chrystus – jako Początek i Koniec całych ludzkich dziejów – sprawił, że 1050 lat temu na polskiej ziemi został postawiony Krzyż, przejmujący znak Jego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią” – czytamy w liście pasterskim Episkopatu Polski na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski. Najważniejsze wydarzenia tego roku to, kolejno: 3 maja – akt zawierzenia Narodu Matce Bożej Królowej Polski; 25-31 lipca – Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 oraz 19 listopada (Kraków Łagiewniki) ogólnopolski akt przyjęcia królowania Chrystusa i poddania się pod Jego Boską władzę. Tyle łask, które za darmo daje nam dobry Bóg w Roku Miłosierdzia. Kochani, nie prześpijmy tego czasu, spróbujmy się jak najlepiej przygotować na przyjęcie Pana, który przychodzi.

Jedną z pomocy w tym duchowym przygotowaniu może być nasz dwumiesięcznik. Na stronach „Rycerza” ciągle jeszcze zgłębiamy temat owoców Ducha Świętego; „Tłiter młodych” to miejsce na Wasze przemyślenia i podzielenie się z innymi młodymi, jak Wy rozumiecie i przeżywacie konkretne owoce działania łaski w Waszej codzienności – można to streścić dosłownie w jednym zdaniu. Ponadto do Waszej dyspozycji są działy: „Czytelnicy piszą” i „Zapytaj kapłana”. Na adres redakcji możecie przesyłać swoje świadectwa wiary, artykuły i zadawać pytania dotyczące wiary, religii i duchowości. Jeżeli najlepszą formą wyrażania myśli jest dla Was np. poezja, to poeta Adrian Szary czaka na Wasze wiersze, które publikujemy w dziale „Rycerskie rymy”. Od tego numeru także nowe propozycje: artykuły na temat skutków Chrztu Polski, czyli trochę historii w ciekawej formie, oraz dział związany z Rokiem Miłosierdzia, który pomoże zgłębić ten największy przymiot naszego Boga. Wracamy także do działów: „Miłość i odpowiedzialność”, w którym każdy, kto myśli o wyborze drogi małżeńskiej i rodzinnej, znajdzie coś wartościowego dla siebie w tym temacie oraz „Wrzuć na luz”, czyli trochę o muzycznych nowościach i coś na wesoło...

Drodzy, serdecznie zachęcam Was do pisania, do prenumeraty i rozpowszechniania naszego wspólnego pisma wśród Waszych znajomych. 

W Nowym Roku niech Pan Wam błogosławi przez Niepokalaną!

Wasz brat w Niepokalanej, Karol