• RM 6/2015
    RM 6/2015

RM 6 (50) 2015

Moi Drodzy, na łamach „Rycerza Młodych” spotykamy się ostatni raz w tym roku kalendarzowym i pięćdziesiąty raz od początku istnienia pisma. Jestem ciekawy, czy ktoś z Was przeczytał wszystkie 50 numerów „Rycerza”? Myślę, że wszyscy chętnie poznalibyśmy taką osobę i dowiedzieli się, co zmieniło się w jego czy jej życiu dzięki lekturze artykułów i świadectw, których od początku ukazały się dziesiątki... Napisz do nas i wzmocnij naszą wiarę Twoim świadectwem.

W tym numerze kontynuujemy cykl o owocach Ducha Świętego, tym razem tematem numeru są: łaskawość i dobroć, a swoim świadectwem dzieli się z nami znany wokalista, śpiewak operowy i kompozytor Andrzej Lampert. Autorem kolejnego tekstu o darach Ducha Świętego jest o. Remigiusz Recław, opiekun duchowy zespołu Mocni w Duchu. Na pytanie: Po co nam teologia i teologowie? w rycerzowym wywiadzie odpowiada ks. prof. dr hab. Krzysztof Guzowski. Jak mieszkają księża?, dowiadujemy się z kolejnego artykułu ks. Pawła Kłysa, a wraz z Anią Skalską, psychologiem, dotykamy tym razem kwestii naszego sumienia. Wraz z tym numerem kończymy cykl o spowiedzi świętej oraz komiks Gród Niepokalanej, który wspaniale wpisał się w temat Roku Życia Konsekrowanego. 

Ponieważ 8 grudnia (uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej) rozpoczynamy obchody Roku Miłosierdzia, od nowego roku ten temat będzie też szczególnie obecny na naszych stronach. Już w tym numerze o. dr hab. Paweł Warchoł wyjaśnia, dlaczego taki pomysł, żeby obchodzić Rok Miłosierdzia. Szczególnym Patronem tego numeru jest św. Brat Albert Chmielowski, który wyjątkowo owocował łaskawością i dobrocią. O nim pisze Aleksandra Wojtyna w artykule Serce w roli głównej.

Ponadto w „Rycerzu” informacje o turnusach rekolekcyjnych dla młodzieży, informacje o kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, kącik poetycki, Błękitne strony dla tych, którzy szczególnie kochają Matkę Bożą, oraz lectio divina.