• RM 6/2012
    RM 6/2012

RM 6 (32) 2012

Temat numeru

4 Wiem, komu uwierzyłem przez Niepokalaną

 

Rozpoczęliśmy Rok Wiary. Wiara jest źródłem i sensem naszego życia. Ten błogosławiony czas jest dla nas także ogromną szansą, by dzielić się z innymi wiarą, jak chlebem codziennym.

 

 

Czytelnicy piszą

8 Patronka ludzi pracy

Matka Boża Saletyńska jest czczona w Polsce „od Bałtyku po gór szczyty”.

 

9 Hart woli i ducha

Tacy jesteśmy... Wolimy ustalać własne reguły, kierować się swoimi wyznacznikami i normami zachowań niż przyjmować odgórne ustalenia. „Co nasze, to nasze” – mówimy.

 

10 Moja mała droga

Dobry Bóg sprawił, że znają mnie dzieci i starsi, nie tylko w mojej ojczyźnie Francji, ale na całym świecie. Chciał, żebym opowiedziała ludziom o mojej małej drodze, która zaprowadziła mnie do nieba. Teraz przyszedł czas, byś właśnie ty dowiedział się o niej...

 

13 Maryja - droga do domu

Kiedyś byłam bardzo daleko od Boga. Dziś dziękuję Mu za to, że dał mi swą Matkę. Droga z Matką Bożą stała się dla mnie drogą pewną, wiarygodną, drogą prowadzącą do domu... Dziękuję Panu Bogu za każdy dzień mojego nawracania się.

 

 

Błękitne strony

14 Zbroja światła (odc. 6)

16 Blog młodego rycerza

 

Miłość & odpowiedzialność

22 Rodzenie się dla nieba

Miłość i odpowiedzialność za drugiego człowieka to dar i zadanie, które trzeba wypełnić do końca. Nie tylko w chwilach radości i w pełni zdrowia, ale także wtedy, gdy przychodzi choroba, cierpienie, a nawet śmierć. Dlatego właśnie w tym dziale publikujemy świadectwo, które może być potwierdzeniem nauki Kościoła o poszanowaniu życia człowieka aż do naturalnej śmierci.

 

Świadkowie wiary

24 Cokolwiek się stanie, ja wybrałam Jezusa

„Pociągnij mnie za sobą, pobiegnijmy!” (Pnp 1,4). Te słowa doskonale charakteryzują tę młodą kobietę, z którą chcemy się dzisiaj zapoznać. I to nie tylko dlatego, że, jak sama mówiła: „Cokolwiek się ze mną stanie, wiedzcie, że ja wybrałam Jezusa”.

 

Etos rycerski

26 Ry(cerskie)my

27 Non omnis moriar

Jesienny czas... Dni stają się krótsze, z drzew opadają liście, nad zaoranymi polami krążą stada kraczących wron, mgły spowijają wszystko wokół. Jesień to przedziwny czas, kiedy pochylamy się nad ważnymi aspektami naszego życia: nad tajemnicami przemijania i śmierci.

 

Wiem, dokąd idę

28 Wspólna troska o Kościół

 

Ważne

29 Kopnij mnie! Czyli niebezpieczne znaki, cz. II