• RM 5/2016
    RM 5/2016

RM 5 (55) 2016

Drodzy, za nami już Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, ale Nadzwyczajny Jubileusz Roku Miłosierdzia wciąż trwa. Co to właściwie oznacza - wyjaśniły mi ostatnio siostry ze Wspólnoty Sióstr Służebnic Bożego Miłosierdzia w Rybnie. W tej niewielkiej miejscowości niedaleko Sochaczewa na Mazowszu, gdzie w niedużym domu grupa sióstr w czerwonych welonach trwa na modlitwie i adoracji Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, rozlewa się morze łask. Sam Pan Jezus wyraził wobec św. Faustyny swoją wolę, aby powstało takie zgromadzenie, które będzie niejako kanałem łączącym dusze z Jego niezgłębionym miłosierdziem.

Jedna z sióstr tłumaczyła, że ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Miłosierdzia jest niewyobrażalnym wręcz darem Opatrzności dla świata. Pan Jezus zażyczył sobie, aby niedziela po Wielkanocy była Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W Roku Miłosierdzia każdy dzień jest taką Niedzielą Miłosierdzia Bożego, na którą normalnie musimy czekać cały rok! Zbawiciel zaprasza nas do tego, żebyśmy w tym czasie na potęgę razem z Nim ratowali ludzkie dusze. Daje nam do tego konkretne narzędzia: Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Bramę Miłosierdzia w kościołach stacyjnych... Miłosierdzie Boga jest jakby nieracjonalne: tak kocha, że chce po prostu zbawić - bezwarunkowo. Pragnie, abyśmy żyli, w Nim i dla Niego; chce naszego szczęścia.

Niech Pan Bóg będzie uwielbiony za czas Światowych Dni Młodzieży. Tego, jak były owocne, dowodzą Wasze świadectwa, artykuły i wywiady, które publikujemy w tym numerze „Rycerza”.

Od 16 października tego roku już tylko rok do jubileuszu 100. rocznicy powstania Rycerstwa Niepokalanej. 100 lat istnienia MI to miliony dusz na całym świecie oddanych Jezusowi przez Maryję, to liczne dzieła apostolskie, dzieła miłosierdzia. To wreszcie spora liczba młodych zafascynowanych ideałem św. Maksymiliana, czego dowodem jest chociażby nasz "Rycerz".

Maryja, Matka Miłosierdzia, jest niezwykła. Życzę, żeby wypraszała Wam potrzebne łaski w rozpoczętym roku szkolnym i akademickim. Tylko Ona zna tak dobrze wolę Bożą, że każdego, kto Jej zawierzy, w krótkim czasie zaprowadzi do prawdziwego szczęścia.

Wasz brat w Niepokalanej, Karol