• RM 5/2014
    RM 5/2014

RM 5 (43) 2014

Numer wakacyjny "Rycerza Młodych" był o sprawiedliwości, która jest jednym z przymiotów Boga, a więc konsekwentnie powinniśmy teraz napisać o miłosierdziu. I właśnie w tym kierunku prowadzi nas kolejność błogosławieństw z Kazania na Górze: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". To temat ważny nie tylko ze względu na to, że miłosierdzie Boże jest ponad wszystko inne i triumfuje nawet nad sprawiedliwością, ale również dlatego, że pod takim hasłem odbędą się już za dwa lata Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Na drodze przygotowań do tego wydarzenia wiele się dzieje. Od jakiegoś czasu mamy już logo ŚDM, które prezentujemy w tym numerze. Więcej o kulisach powstania projektu dowiecie się z rozmowy z jego autorką, Moniką Rybczyńską. To nie jedyny wywiad na łamach „Rycerza”. Na rozmowę zgodził się Michał Kondrat, reżyser i producent filmu Jak pokonać szatana, który przekonuje, że w walce ze złym duchem to miłosierdzie i pokora odgrywają największą rolę. Autorka głównego tekstu o błogosławieństwie miłosiernych – Magdalena Rzeszotek brała udział w Światowych Dniach Młodzieży w Rio, a teraz przygotowuje się do udziału w kolejnym spotkaniu młodych. W swoim artykule Magda podpowiada, jak można jeszcze lepiej przygotować się do ŚDM w Krakowie, i kto może nam w tym pomóc.

Oprócz tego w numerze jak zawsze Wasze świadectwa i przemyślenia, a także stałe działy, w których spotykamy się z kapłanem, z psychologiem, poznajemy ze św. Maksymilianem główną Patronkę „Rycerza” – Niepokalaną Maryję, a także innych świadków wiary.

Jeżeli jeszcze nie pisaliście do „Rycerza”, bardzo Was do tego zachęcam. Nic tak nie buduje wiary – czyjejś i własnej – jak szczere świadectwo młodego człowieka. Wiara domaga się wręcz tego, żeby się nią dzielić. Zapraszam Was, abyście byli światłem dla Waszych rówieśników, czego z serca życzę w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym i akademickim.

Wasz brat w Niepokalanej, Karol