• RM 4/2013
    RM 4/2013

RM 4 (36) 2013

„Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest święta, a wy nią jesteście” (1 Kor 3,16).

W czasie wakacyjnego odpoczynku łatwo jest zapomnieć o Bogu, zrobić sobie przerwę od kościoła i praktyk religijnych. Lipcowo-sierpniowy numer „Rycerza Młodych” może okazać się pomocny, abyś nie odciął się od Źródła.

Proponujemy ciekawe artykuły i świadectwa Twoich rówieśników, a wśród nich: „Abstynencja jest trendy” Justyny Majewskiej, „Poszukiwacze skarbu” Urszuli Puchalskiej, refleksje o wierze Weroniki i Marcina, relację z jubileuszu najstarszej katolickiej rozgłośni radiowej w Polsce, maryjne rozważania Karoliny Fornol, a ponadto dwie ciekawe rozmowy: z Wiolettą Piwko, niepełnosprawną wicemistrzynią Polski w podnoszeniu ciężarów z 2012 r., oraz z s. Michaelą Pawlik, dominikanką, znawczynią hinduizmu. Z cyklu „Miłość i odpowiedzialność” proponujemy bardzo ciekawe ujęcie problemu piękna kobiecego ciała opracowane przez Monikę Maśnik, studentkę dziennikarstwa i jej kolegów, z cyklu „Wypłyń na głębię” kolejny artykuł ks. Pawła Kłysa o powołaniu. Z cyklu „Świadkowie wiary” w tym numerze arcyciekawa postać sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego, a z cyklu „Wiem, dokąd idę” kolejne, tym razem IV, przykazanie Boże omówione przez Magdalenę Wasilewicz. Oprócz tego, jak zawsze, porady poety Adriana Szarego, odnośnie do tego, jak pisać oraz informacje o zjazdach i rekolekcjach dla młodzieży, a także szczegóły na temat Olimpiady o św. Maksymilianie, organizowanej przez ojców franciszkanów.

Temat numeru podjął Krzysztof Więckowski, doświadczony przewodnik, który każdego roku odbywa wiele wyjazdów po całej Europie, także do miejsc kultu religijnego, w których znajdują się relikwie świętych. Być może i Ty na tych wakacjach zwiedzisz takie miejsca. Warto zapoznać się z refleksjami Krzysztofa i jego spostrzeżeniami zatytułowanymi  „Z wiary prostego ludu”, aby lepiej zrozumieć, o co w tym tak naprawdę chodzi...

Życzymy owocnej lektury i błogosławionego odpoczynku!