• RM 1/2015
    RM 1/2015

RM 1 (45) 2015

W pierwszym tegorocznym numerze "Rycerza" kolejne błogosławieństwo, czyli, jak pisze Karol - autor tematu numeru - dobre słowo Boga o nas. Jezus w Kazaniu na Górze błogosławi tych, którzy wprowadzają pokój, a więc błogosławi aktywnym, a nie czekającym biernie, aż ten pokój nastanie, na co zwróciła uwagę Ola, autorka artykułu o kolejnym świadku wiary, ks. Wincentym Frelichowskim.

Z nowym rokiem liturgicznym weszliśmy w Rok Życia Konsekrowanego. Osoby konsekrowane – kapłani, bracia zakonni, siostry zakonne, czy też konsekrowani świeccy są wielkim Skarbem dla Kościoła, dla każdego z nas, o czym w swoim artykule przypomina br. Bruno, cysters. W tym temacie jest także komiks, z którego można się dowiedzieć, jak powstawał Niepokalanów, czyli szczególne miejsce, poświęcone Matce Bożej, gdzie życie konsekrowane i powołania do tej wyjątkowej drogi kwitną po dziś dzień.

W numerze ponadto są Wasze, Drodzy, czyli Czytelników „Rycerza”, świadectwa i artykuły. Grzegorz opowiada o historii objawień na Górze Jawor; Robert dzieli się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami związanymi z konfrontacją na linii wiara – wiedza; Oliwia potwierdza, że warto brać udział w rekolekcjach dla młodzieży.

Prawdziwa perełka tego numeru to wywiad z Karoliną Wojdat, młodą śpiewaczką, która brała udział w V edycji programu „The Voice of Poland”

Jeżeli na kogoś niezbyt pozytywnie wpływa zimowa aura, koniecznie powinien sięgnąć po artykuł Ani, naszego psychologa. Na pogodę nie mamy wpływu, ale na nasz nastrój, jak najbardziej. Z artykułu dowiecie się, jak stawiać sobie cele i być konsekwentnym w ich realizacji oraz jaką rolę odgrywa przebaczenie w zaprowadzaniu pokoju

Wizyta duszpasterska, czyli tzw. kolęda to temat żywo poruszany przez media w pierwszych dniach każdego nowego roku. Postanowiliśmy nie zostawać w tyle. O „kolędzie”, dylematach, pytaniach z nią związanych itd. pisze ks. Paweł w kolejnym artykule z cyklu „Wypłyń na głębię”.

W związku z tematem tego roku kościelnego w Polsce: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, nie można pominąć problemu spowiedzi. W dziale „Wiem, dokąd idę”, w każdym tegorocznym numerze przeczytacie o jednym z warunków dobrej spowiedzi.

Od tego roku w „Rycerzu” jeszcze więcej o Rycerstwie Niepokalanej... Temat podjęli sami młodzi. Z każdego numeru dowiecie się czegoś nowego na temat Rycerstwa od Patrycji, Ewy i Oli, a także będziecie mogli pogłębić Waszą znajomość Patronki MI, Matki Bożej oraz włączyć się w modlitwę w konkretnej intencji razem z młodymi rycerzami.

W każdym numerze kącik dla młodych poetów i lectio divina, czyli rozważanie słowa Bożego...

 

Zapraszam Was do lektury, rozpowszechniania dobrego słowa, i współpracy w tworzeniu naszego dwumiesięcznika.

Wasz brat w Niepokalanej, Karol