• RM 2/2010
    RM 2/2010

RM 2 (16) 2010

Na czas Wielkopostnych rozmyślań polecamy lekturę "Rycerza Młodych". Już jest numer marcowo-kwietniowy, a w nim:

Przenikasz i znasz mnie... - zmartwychwstanie i życie są nieodłączne; jedno wynika z drugiego. Jaki jest nasz stosunek wobec życia, ile czynimy, by go chronić od poczęcia do naturalnej śmierci, czy coś w ogóle możemy zrobić...? Autorka artykułu, Dorota Mazur, absolwentka teologii, próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak dzisiaj skutecznie bronić życia i proponuje niezastąpioną oręż w tej batalii.

"Dopisz Mnie do listy swoich kontaktów" - Jezus - to świadectwo i rozważanie s. Anny, Służebniczki Dębickiej, w którym podaje ona cztery warunki budowania prawdziwej przyjaźni z Chrystusem.

Karnawał w ciszy serca - kolejne świadectwo, tym razem młodej osoby, Eweliny, która wzięła udział w spotkaniu Taize, Poznań 2009/2010. Czy było warto?

Salus Populi Romani, czyli kilka słów o znaczeniu, symbolice, wymowie Ikony Maryi, którą podarował młodym całego świata Ojciec Święty Jana Paweł II, jako znak ich wiary w pielgrzymce życia, a którą młodzi wiernie adorują podczas każdych Światowych Dni Młodzieży.

W tym roku, w Niedzielę Palmową, będziemy obchodzić 25. rocznicę ustanowienia ŚDM. Co dały światu, a szczególnie ludziom młodym, te spotkania z Głową Kościoła katolickiego, czy jest sens, by je kontynuować, ile tak naprawdę z nich wynosimy? Na te i podobne pytania w Rozmowie "Rycerza Młodych" odpowiada Grzegorz Pindelski, jeden z trojga młodych ludzi zaangażowanych w przygotowania ŚDM przy Krajowym Biurze Organizacyjnym, koordynator projektu Akademii Liderów Nowoczesnej Ewangelizacji.

Adopcja i cud narodzin - zbliża się 25 marca, Zwiastowanie Pańskie. Czym jest Duchowa Adopcja dziecka poczętego oraz "czy" i "dlaczego" warto ją podjąć, dzielą się młodzi małżonkowie.

Przewodnik - to historia życia i powołania kolejnego starotestamentalnego świadka wiary. O młodości Mojżesza opowiada o. Michał Baronowski, franciszkanin.

Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobro wynagradza, a za zło karze - czy poprawnie rozumiemy tę prawdę wiary. Na czym bardziej należałoby się tu skupić: na "nagrodzie" czy "karze", na "dobru" czy na "złu"? Jak rozumieć tę prawdę naszej wiary wyjaśnia Magdalena Wasilewicz.

W "Rycerzu Młodych" ponadto: kolejne ilustracje z nowo powstającej powieści graficznej o św. Maksymilianie Kolbem, Warsztaty Literackie z komentarzami radomskiego poety Adriana Szarego i wciąż trwający plebiscyt na najlepszy Waszym zdaniem wiersz ubiegłego roku, a także konkurs - krzyżówka z nagrodami. Do wylosowania pamiątki z logo "Rycerza Młodych".

Pamiętaj: dziś jest wiele możliwości głoszenia Ewangelii, jest wielka potrzeba i głód Boga. "Rycerz Młodych" daje Ci taką możliwość dzielenia się dobrym słowem z innymi. Skorzystaj z niej napisz do redakcji. Żaden list nie pozostanie bez odpowiedzi.

Zaprenumeruj "Rycerza Młodych" dla siebie lub kogoś znajomego. Jeżeli jesteś katechetą, możesz zamówić prenumeratę dla całej klasy lub szkoły.

Nie jesteś już młody wiekiem, masz dzieci i wnuki, zamów dla nich dobre słowo. Niech w gąszczu różnych półprawd, kroczą drogą tej jedynej Prawdy, jaką jest Chrystus.

Zamówienie można złożyć, pisząc na adres:
Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów, 96-515 Teresin, z dopiskiem redakcja "Rycerza Młodych", dzwoniąc pod numer: 46 864 23 52, wysyłając e-mail na adres: redakcja@rycerzmlodych.pl lubza pośrednictwem strony internetowej prenumerata.niepokalanow.pl